בשביל הטבע

קורס פרמקלצ'ר

רציונל

המונח פרמקלצ'ר מתייחס לשיטת עיצוב ותכנון של מערכות המשלבות בין תרבות, חקלאות וקיימות (Permanent- Agriculture-(Culture. הקורס הבסיסי המעניק תעודת מעצב פ.ק (Permaculture Designers Certificate) הוא קורס בן 72 שעות בו נלמדים נושאים כגון קרקע, צמחים, מים, טכנולוגיות נאותות, בנייה ירוקה, קהילות וכלכלה אקולוגית. הקורס מספק כלים מעשיים יחד עם תפיסת עולם/דרך חיים המושתתת על עקרונות הקיימות. הקורס מעודד לפעילות ("אקטיביזם") ולקיחת אחריות אישית על מצב העולם.

על המנחה

אמבר היל, גדלה בסן פרנסיסקו ולכן היא אוהבת לשים פרחים בשערה! כבר כילדה אהבה להיות בטבע, וכיום היא נלהבת לשלב את תשוקתה לטבע עם גינון. לאחרונה אמבר סיימה דוקטורט בתחום חקלאות בת-קיימא ופיזיולוגיה של צמחים מדבריים, כך שהיא יודעת איך לחסוך במים! מאז ומתמיד אמבר נמשכה לתחום ההוראה ועכשיו היא נרגשת ליישם את המומחיות שלה בפרמקלצ'ר, אחרי שלמדה עם טליה שניידר וביצעה עשרות פרויקטים ברחבי העולם ובכל רחבי הארץ (במיוחד בתחום של בניית גינות קהילתיות), על מנת להביא אנשים וצמחים יחד.

על הקורס

קורס בן 12 מפגשים, כל מפגש בן 6 שעות - סה"כ 72 שעות.

הקורס יתקיים בימי שישי בשעות 09:00-15:00. ואחת לחודש גם בשבת. מועד פתיחת הקורס: 5.1.18

עלות: 1800 ש"ח למשתתף/ת.

לוחות זמנים

5.1 - מה זה פרמקלצ'ר? - איך אנחנו מחוברים לצמחים ולמחזורים סביבנו.אתיקה של פרמקלצ'ר, 10 העקרונות, פרויקטים אישיים.

12.1 - שיטות חקלאות - 5 שיטות

19.1 - אדמה - בריאות הקרקע, קרקעות במקומות שונים, קוֹמפּוֹסט

26+27.1 - יום שישי סיור בקיבוץ ציבעון בנושא כלכלה בת קיימא. יום שבת לימוד בנושא מים - מאיפה המים מגיעים - מחזור המים, פתרונות עם מים.

2.2 - ביו אזור - צמחים מסורתיים, צמחים רפואיים, צמחים עונתיים ומקומיים בלקטות.

9.2 - סיור בבית ספר "עיינות ירדן" - חינוך בפרמקלצ'ר, אנרגיה.

16+17.2 - מיקרו אקלים צמחים - מהם צמחים רפואיים, ואלו מהם ניתן לגדל באזורנו, סוואלים, חממות, סקטורים, צמחים, עצים, משפחות, מזיקים, גילדות, זרעים. הסיור יתקיים ב״גד השדה- משתלה אורגנית״ ביסוד המעלה.

23.2 - עיצוב והקהילה - מתקיים בקיבוץ חוקוק, שלבי תכנון, סיור לימודי על בנייה מקומית וירוקה.

2.3 - פרמקלצ'ר עירוני, חקלאות קרוב לבית - פרמקלצ'ר עירוני, גני העיר, חקלאות בקנה מידה גדול, במטבח, קהילה. הסיור יתקיים ב"יער מאכל הקורן".

9.3 - קיימות - תכנון קטסטרופה, בניית העסק פרמקלצ'ר שלך.

* יתכנו שינויים קלים בסילבוס או בתאריכים